Březen 2010

Opět díky :)))

31. března 2010 v 21:37 | Simone |  pro mou maličkost

Od mého suprového sb-čka šmouly jsem dostala diplom :))) děkuju

škola

23. března 2010 v 18:12 | Simone |  nezařazeno
Tohle téma je pro mě jako školáka snadné - možná by se dalo shrnout jednou větou "škola je nanic".Ovšem po pravdě na nic není. Neberme to z té stránky ,že bychom nic neuměli to je nám snad jasné ,ale většinu kamarádu , zážitků a dnů prožíváme ve škole.Chodíme tam dlouho...
9 let/5let/7let na zš 4/8/6 let na střední a pak ani nevím jak dlouho na vysoké.
Do té doby když máme relativně samé jedničky jsme ze školy nadšení. Později ,ale nadšení opadne. To všichni známe...Ale učení není všechno co ve škole zažíváme. Máme tam mnoho kamarádů. Většinou s nimi trávíme nejvíce času , tedy pokud zrovna nedopisujeme zapomenutý úkol. Nemusí to být ti nej nej nej kámoši,ale jsou to kamarádi. Možná by jsme se divili ,jak bychom byli ostýchaví a nespolečenští , kdybychom nechodili do školy. Většinou naše téma je škola -"učitelka mě naštvala" někdy mi je jich líto a už ani se nedivím ,že řvou .,ale přece by to nemohli mít tak lehké...:) Vzpomínky na školu později budou krásné , zapomeneme na všechno špatné a budeme vzpomínat jen na ty legrační chvíle.

šmoula :)))

19. března 2010 v 22:18 | Simone |  vše pro vás
Od šmouly pro mne :) díkyOde mne pro šmoulu :)))


Peníze

14. března 2010 v 20:13 | Simone |  nezařazeno

Na téma Peníze

O penězích se dá hovořit ve spoustu směrech. Vezmeme to obecně.

"Peníze kazí charakter" říká se , ale bez peněz bychom nemohli žít.
Představte si ,že bychom měli jen na nájem apod. , jídlo a oblečení.
Neměli bychom vzdělání- školy,knihy,učebnice,návštěvy muzea jsou drahé.
Neměli bychom zdraví - prášky,operace, brýle,zdravotní boty.
Neměli bychom zvířata - nemohli bychom se starat o sebe natož o druhé.
Ke štěstí jsou peníze velmi důležité , možná nejduležitější.
Měna - první co mě napadne koruna , euro , dolar , libra... V této situaci se nabízí otázka "Koruna nebo euro ?" Většina lidí tvrdí koruna. Vím ,že by vše bylo zdražené ,ale mám na to i přesto jiný názor. Myslím si ,že čím dříve Euro bude v české republice , tím rychleji ho češi přijmou. Sice vždy budou ti starší , kteří už tu dlouho nebudou a nová měna se jim bude učit špatně ,ale my ti mladší , kteří tyto problémy ve stáří mít nebudou a naše rodiče se to stihnou třeba také naučit. Vždy bude někdo v nevýhodě. Dalším polepšením bude ,že u našich sousedů např. německu se platí v eurech. Češi hodně jezdí nakupovat do ciziny, bylo by to výhodné. Samozdřejmě jsou i proti ,ale dle mého úsudku jedná se spíše o názory.
Lidé ( i já- my všichni) by se měli zamyslet nad častým plýtváním věcí ,protože věci jsou drahé.
10 kč není moc peněz ,ale za obyčejný rohlík tolik nedáte. I když jsou to jen drobnosti není správné nimi pohrdat , nejen protože za čas nebude např. dřevo ,ale nebude ani papír nebude papír nebudou ani peníze . Je tu tedy nová otázka chtěli byste kovovou "tisícovku" ?


zdroj obrázku:www.google.com

Affs

14. března 2010 v 19:01 | ježurka |  nezařazeno


Ach jo

13. března 2010 v 15:00 | Simone
celej blog se zbláznil nejde mi udělat menu nic .... D: help I need sambody , who helps me
z blogem neskončím , nemůžu si vybírat ,ale nespřátelu s tím kdo píšu všem sb stejný koment

nepovedl se

7. března 2010 v 19:31
Chtěla jsem udělat nový dezz ,aby to tu bylo lepší¨,ale nepovedl se.Mám pocit ,že blog asï skončí definitivně.

Ozimuje se :D

6. března 2010 v 21:47 | Simone
Omlouvám se ,žnejsem schopná omluvit se ,že tu nebudu.
Tento týden jsme měli jarní prázdiny.Mám nemocnou babičku(staráme se o ni) a tak jsem jela tam.Sice mám notebook ,ale na tomto počítači mám uložené heslo k blogu,ale na NBooku ne.
Takže se nemůžu přihlásit. Ve čtvrtek jsme jeli na jeden den na hory.Mě už jsou mé staré lyže krátké ,a tak jsem měla půjčené od souseda. Lyže byly moc hezké, sice červené :( ,ale kvalitní .
Půjčila jsem si i přeskáče, ty už mi jsou dávno malé. Soused má nohu 42 a já 41 - boty mi byly.
Vraceli jsme se včera i s babičkou , takže trčím doma. Babička má psíka ,protože se staráme o babičku staráme se i o pejska teda fenku.Někdy vám o ní napíši víc , ted ovšem nemám náladu(dávám jí salám ona přijde , chci ji pohladit a vrčí ).Dindu chodím venčit já. Proto nadpis "ozimuje se" - ve středu svítilo sluníčko , na horách ve čt už bylo chladněji a v pátek a dneska sněží ( v Praze). Sněhu napadlo docela hodně PRAŠAN . Bohužel si ho nemohu užít , tak jako ostatní ,ale jen z okna.

HORY
Trošku delší verze :).
Ve čtvrtek jsme jeli na jeden den na hory.Mě už jsou mé staré lyže krátké ,a tak jsem měla půjčené od souseda. Lyže byly moc hezké, sice červené :( ,ale kvalitní .
Půjčila jsem si i přeskáče, ty už mi jsou dávno malé. Soused má nohu 42 a já 41 - boty mi byly.
Cesta trvala asi dvě hodinky. Jeli jsme na Šumavu. Uběhlo to docela rychle a za chvíli jsem viděla vesničku Nové Hutě. Bohužel jsme dorazili akorát na polední pauzu a lanovky byly zastavené.
Je mi to trapný přiznat ,ale bála jsem se sjed kopec. Né že bych na lyžích stála poprvé ,jezdím 8 let. Ale najednou jsem měla panickou hrůzu. Akorát skončila pauza a já už byla klidná. Jezdila jsem a od vlekaře jsem pochytila pár dobrých rad. Musím říct ,že jsem si myslela ,že lyžuju líp .
Běžky to je jiný. Od zimi na sjezdovce mám úplně popraskanou pusu. Ve čtyři opět vypnul vlek a my jeli zpátky.Tot celý příběh můj :)
e